Teatr Modrzejewskiej szykuje się do premiery drugiego odcinka serialu teatralnego pod nazwą "5.0". Akcja pięcioodcinkowego serialu toczy się w przyszłości. W jednym z odcinków widownia przenosi się na Marsa, w innymi zobaczy świat opanowany przez sztuczną inteligencję. Relacja Karoliny Kurczab.


Jak tłumaczy autorka scenariusza Magdalena Drab w najbliższą sobotę choć będzie o wykluczeniu genetycznym, to jednak chodzi o coś więcej niż tylko pędzący ku rozwojowi świat:

- W tym odcinku rozmawiamy o przeznaczeniu czego teoretycznie nie możemy uniknąć. Bohaterki to co mają zapisane w swoim genomie miałyby zapisane nawet gdybyśmy tego nie zbadali. Jesteśmy w czasach kiedy pojawia się wiedza, pytanie czy ta wiedza jest dobra czy niedobra, potrzebna czy nie.

Choć w pięcioodcinkowym serialu będzie dużo o technologii, sztucznej inteligencji czy lotach w kosmos, to w serialu teatralnym legnickiego Teatru efektów specjalnych należy szukać przede wszystkim w grze aktorskiej:

- Ważniejsza jest myśl, niż imponujące efekty. I tutaj próbujemy to załatwić minimalizmem, tylko dawać pewne znaki tego, że jesteśmy w przyszłości. Ten świat próbujemy z nas wydobyć, niż poprzez efekty - mówi Piotr Ratajczak reżyser spektaklu.

Premiera drugiego odcinka transmitowanego prosto ze Sceny Gadzickiego na platformie Wirtualna Modrzejewska 9 stycznia o 19.00. Powtórka pierwszego odcinka 8 stycznia.

Relacja z nagranymi wypowiedziami z konferencji prasowej jest TUTAJ!

(Karolina Kurczab, "Teatr Modrzejewskiej zaprasza na premierę kolejnego odcinka serialu", https://www.radiowroclaw.pl, 5.01.2021)