Karol Budrewicz, fotografik związany zawodowo z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, dostał się do finału VI edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Pisze Dawid Stefanik.


Na konkurs zostało nadesłanych łącznie 861 prac. Jury do finału wybrał 10 najlepszych propozycji w dwóch kategoriach tematycznych, teatralnego zdjęcia sezonu (jedno zdjęcie) i zestawu dokumentacyjnego z przedstawienia, w której wziął udział Karol Budrewicz.

Legnicki fotografik wysłał na konkurs zdjęcia dość nietypowe, lecz z pewnością oddające ducha czasu zarazy. Artysta sfotografował bowiem "Nowy Dekameron", pierwszą wirtualną sztukę Teatru Modrzewskiej stworzoną w czasie wiosennego lockdownu i surowych obostrzeń epidemicznych.

Zwycięzców VI edycji Konkursu Fotografii Teatralnej poznamy 15 grudnia o godz. 19.00. Transmisje z wydarzenia będzie można zobaczyć na kanale YouTube Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

(Dawid Stefanik, "Sukces legnickiego fotografika w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Teatralnej", https://tulegnica.pl, 11.12.2020)