Teatr Polonia i Och-Teatr, dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają całe wakacje. Tegoroczna edycja potrwa od początku lipca do końca sierpnia, oferując widzom 41 różnych tytułów, które w sumie będą zagrane ponad 150 razy. Aż 52 zagrane przedstawienia to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego.

Start wielkiej uczty rozrywkowo-teatralnej GRAMY CAŁE WAKACJE nastąpi 6 lipca, kiedy o 17.00 na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera POLITYKI Bogusia Janiszewskiego w reżyserii Magdaleny Drab w doborowej obsadzie aktorów Teatru PAPAHEMA.

POLITYKA to spektakl dla młodych i starszych widzów (w wieku od lat dziewięciu do 109!) według jednej z pozycji głośnej serii książek, której podtytuł brzmi „O czym dorośli ci nie mówią". W prosty i zabawny sposób tłumaczy między innymi takie zagadnienia, jak po co jest władza i jak ją zdobyć, czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie, do czego potrzebne jest państwo, skąd państwo bierze pieniądze, czemu zawsze ode mnie i dlaczego aż tyle, dlaczego politycy przepadają za kiełbasą wyborczą i czy można się nią przejeść, przed czym chroni Konstytucja i dlaczego jest taka ważna, jak zorganizować demonstrację albo zrobić małą rewolucję...

Poza POLITYKĄ w repertuarze plenerowym dla młodych widzów znajdą się również: SZELMOSTWA LISA WITALISA, CZERWONY KAPTUREK, 2 000 000 KROKÓW  oraz JAŚ I MAŁGOSIA – wszystkie kolorowe, kostiumowe i rozśpiewane.

Dorośli widzowie przychodzący w lipcu na pl. Konstytucji oraz w sierpniu na ul. Grójecką 65 pod OCH-Teatr będą mogli zobaczyć ogniste FLAMENCO NAMIĘTNIE, farsowy ZWIĄZEK OTWARTY, słynny LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI oraz wzruszający spektakl STAROŚĆ JEST PIĘKNA. Sześć spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, POLONIA i OCH-Teatr zagrają również w praskim Koneserze.

W ramach GRAMY CAŁE WAKACJE oba teatry fundacji Krystyny Jandy oferują też spektakle ze stałego repertuaru grane codziennie na swoich scenach.

Płatnym spektaklom w obu teatrach towarzyszyć będą liczne akcje promocyjne, m.in. wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle, bądź zabawa AD HOC, czyli tanie bilety na dzień czy dwa przed spektaklem.

(„Warszawa. Zbliża się premiera Polityki. Polonia i Och-Teatr grają całe wakacje”, https://e-teatr.pl/, 27.06.2024)