We wtorek 11 czerwca legniczanie będą mieli okazję spotkania z Przemysławem Bluszczem, znanym aktorem przez lata związanym z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Zapowiada Klaudia Korfanty.

Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego zapraszają na spotkanie z Przemkiem Bluszczem pt. „Wszystkie fajne rzeczy biorą się z marzeń".

Spotkanie poprowadzi Krystyna Zajko-Minkiewicz. Rozpocznie się o godzinie 18:00 w Legnickiej Bibliotece Publicznej (ul. Piastowska 22).

Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie LBP.

Przemysław Bluszcz – znany i wielce ceniony aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, przez wiele sezonów (1997–2008) związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, w którym zagrał ponad 40 ról, tytułowych: Kordiana, Otella, Pawła z Tarsu (Szawła), czy nawet znakomitą drugoplanową – windykatora Faziego z „Made in Poland”. Najwięcej nagród w okresie pracy w legnickim teatrze przyniosła mu kreacja charyzmatycznego watażki – Benka Cygana, jaką stworzył w sztuce „Ballada o Zakaczawiu”. Od 2009 roku jest aktorem stołecznego Teatru Ateneum.

(Klaudia Korfanty, „Spotkanie z aktorem Przemysławem Bluszczem w legnickiej bibliotece”, https://legnica.naszemiasto.pl, 6.06.2024)