LEGNICA. "GOLEC" czyli... taka bajka... że ten tego... możesz być kim chcesz, kolego! Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK).

Golec to wierszowana bajka o mało znanym stworzeniu: golcu piaskowym, ślepym i prawie zupełnie bezwłosym afrykańskim gryzoniu żyjącym pod ziemią. Podobnie jak pszczoły, golce żyją w koloniach i tak jak u pszczół każdy osobnik od chwili narodzin ma ściśle przypisaną rolę w społeczności.

Bohater naszej opowieści jest jednak inny, ma marzenia – chce się uczyć, podróżować, poznawać świat. Opuszcza więc gniazdo i w towarzystwie przyjaciela, którym jest mucha imieniem Misza, wyrusza w podróż swojego życia. Trafia w końcu do szkoły i choć nie zawsze jego droga jest usłana różami, zdobywa przyjaciół i uznanie. Przy okazji dowiaduje się też, co to tolerancja, prawo do samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie.

Oglądając „Golca”, trudno się choć raz nie zaśmiać. Właściwie większość scen to sceny komiczne: bawią zarówno absurdalne postaci [...] i ich dialogi [...], jak i przebieg prezentowanych zdarzeń. [...] Spektakl stale zaskakuje czymś nowym […] Przedstawienie Wolaka i Dworak jest nie tylko zabawne i mądre, lecz także bardzo ładne. Twórcy zdają się puszczać oko do starszych widzów, umieszczając akcję spektaklu w sentymentalnej przestrzeni dawnych ilustrowanych bajek. (Kamil Bujny, Teatr dla Wszystkich)

Gramy 1 czerwca o godz. 16.00 na Scenie Gadzickiego

Bilety 35 zł dla dziecka, 40 zł dla opiekuna dostępne w kasie teatru i online https://teatrlegnica.interticket.pl

Rezerwacja i informacja: 76 72 33 505, 509 603 837, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(MJ, „Dzień dziecka w Teatrze Modrzejewskiej”, https://e-legnickie.pl/, 28.05.2024)