Jacek Głomb zdecydował się odejść. Chce, aby zastąpił go trzydziestoletni Błażej Biegasiewicz.

Informuje redakcja portalu bolec.info.

- Jestem wypalonym człowiekiem - powiedział wieloletni, bardzo ceniony dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Oświadczył że 31 sierpnia 2025 zrezygnuje ze stanowiska.

To jednak nie Głomb decyduje o tym, kto będzie jego następcą, decyzja jest po stronie władz samorządowych. 

Bolesławianin Błażej Biegasiewicz jest laureatem Nagrody Głównej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 11. Forum Młodej Reżyserii za odważne zmierzenie się z tematem ojcostwa w autorskim spektaklu „Ojcowie”, który dwa lata temu można było obejrzeć także w Bolesławcu.

Biegasiewicz ma za sobą debiut na profesjonalnej scenie Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie wraz z aktorem Grzegorzem Cinkowskim stworzył adaptację dramatu „Belfer” belgijskiego dramaturga Jeana Pierre'a Dopagne'a, która została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.

Jest absolwentem reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Kognitywistki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był asystentem Michała Zadary przy „Dziadach. Częściach I, II i IV oraz wierszu Upiór” wystawianych w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Iwony Kempy przy „Spóźnionych odwiedzinach” realizowanych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Już w wieku 16 i 17 lat napisał dwie sztuki i wyreżyserował je na scenie Teatru Starego w Bolesławcu z grupą swoich rówieśników.

(„Bolesławianin namaszczony na nowego dyrektora legnickiego teatru”, https://www.bolec.info/, 21.05.2024)