Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje debatę o przyszłości Zamku Piastowskiego w Legnicy. Zainteresowanych zaprasza 11 kwietnia o godz. 18 do Art Cafe Modjeska. Wstęp wolny. Zaprasza Piotr Kanikowski.

Na początku Legnicy był zamek. Ta fantastyczna średniowieczna warownia z pałacem książąt piastowskich jest od kilkudziesięciu lat megaproblemem dla miasta.

„Przywróćmy zamek Legnicy!” – to hasło debaty, którą wywołał artykuł Jak uchronić legnicki zamek od zagłady, napisany przez Stanisława Firszta, wybitnego archeologa i muzealnika, wskazujący na konkretne działania, które rozwiążą „problem zamku”, a uczestniczący w debacie naukowcy i eksperci zastanowią się nad projektem uczynienia z zamku legnickiego dynamicznego ośrodka muzealnego, turystycznego i kulturalnego, przyciągającego do Legnicy jak zamek Książ do Wałbrzycha czy Wawel do Krakowa.

Miejscem debaty jest Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, który zaprasza do Art Cafe Modjeska w dniu 11 kwietnia o godz. 18.00. Debatę poprowadzi Roger Piaskowski.

Wstęp wolny.

A zatem – przywróćmy zamek Legnicy! Zapraszamy.

(Piotr Kanikowski, „Debata w teatrze: Przywróćmy zamek Legnicy!”, https://24legnica.pl/, 9.04.2024)