Już po raz drugi legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej wesprze dzieci z hospicjum. 5 kwietnia o godzinie 18:00 na Scenie Gadzickiego kabaret Piękna Helena wystawi spektakl "Portret Polaka po szkodzie". Artykuł Karoliny Bieniek.

Część przychodu z biletów, a także cały dochód z przygotowanych na to wydarzenie licytacji zostanie przekazana na rzecz dzieci z hospicjum Formuła Dobra w Legnicy. Jacek Głomb dyrektor Modrzejewskiej podkreśla, że włączanie się w takie akcje to dla teatru chleb powszedni.

"Będziemy grali dla hospicjum. To chleb powszedni, bo teatr legnicki jest mocno teatrem społecznym. Powiem uczciwie, że nie znam placówki prowadzonej z takim sercem i oddaniem jak hospicjum Formuła Dobra."

Nie chodzi jednak tylko o pieniądze, takie akcje są też okazją do tego, by zwiększać świadomość - mówi Anna Gil-Gumowska wiceprezeska Zarządu Hospicjum Formuła Dobra i psycholożka.

"Mamy też nadzieje dotrzeć do kolejnych rodzin, które być może potrzebują naszej pomocy, ale też chcemy budować świadomość tego, czym hospicjum jest, przełamywać takie negatywne stereotypy i temu też ma służyć nasza obecność tutaj."

W trakcie wydarzenia odbędą się także licytacje, z których cały dochód trafi do placówki. Domowe hospicjum dla dzieci Formuła Dobra to organizacja działająca non profit. Ma pod opieką 160 pacjentów cierpiących na nieuleczalne, przewlekłe choroby. Formuła Dobra jest największą tego typu jednostką medyczną w Polsce.

Materiał audio do odsłuchania – TUTAJ.

(Karolina Bieniek, „Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zagra dla dzieci z hospicjum”, https://www.radiowroclaw.pl/, 26.03.2024)