Teatr Modrzejewskiej w Legnicy ogłasza zapisy do udziału w 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia. Eliminacje miejskie odbędą się w sobotę 20 kwietnia w Art Cafe Modjeska. Informuje Lilla Sadowska.

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. Przesłuchania będą otwarte i bezpłatne dla publiczności.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, między innymi Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski.

Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Zgłoszenia do konkursu należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany) lub do sekretariatu teatru.

(Lilla Sadowska,Rozpoczęły się zapisy do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”, https://kulturalia.lca.pl/, 22.02.2024)