Dotychczasowa konsultantka programowa legnickiego teatru wczoraj (29 stycznia) poinformowała o zakończeniu współpracy z Modrzejewską. „To było ogromnie ważne doświadczenie, które ukształtowało moją zawodową drogę i myślenie o teatrze w ogóle” – napisała na swoim facebookowym koncie Katarzyna Knychalska.

- Dziękuję bardzo całej ekipie Teatru za ten czas i wszystkim tym, których przy Modrzejewskiej i dzięki Modrzejewskiej poznałam. Mam nadzieję, że nasze drogi nie raz się jeszcze skrzyżują – dodała Knychalska.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach 2023 roku informowaliśmy, że konsultantka programowa Modrzejewskiej otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z kolei kilka dni temu Festiwal Szekspirowski rozpoczął nabór do konkursu SzekspirOFF 2024, którego kuratorką jest Knychalska. Jeszcze wcześniej, za realizację „Chopców z Roosevelta” wraz z Jackiem Głombem w Bytomiu otrzymała „Złotą Maskę”.

Katarzyna Knychalska jest założycielką i prezeską Fundacji Teatr-Nie Taki we Wrocławiu, redaktorką naczelną portalu Teatralny.pl, czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t” oraz doświadczoną dramatopisarką, której teksty regularnie realizowane były na Scenie Gadzickiego oraz w innych instytucjach (m.in. „Klasyczna koprodukcja”, „Moja Bośnia”, „Papusza znaczy lalka”, „Stilon najlepszy ze światów” czy wspomniani „Chopcy z Roosevelta”).

Konrad Pruszyński