Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr, Muzyka - wtorek od 16:00 (powtórka w środę o 8:00). Prowadzi Grzegorz Chojnowski.

16:15/ Premiera w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. 'Złote płyty' to autorski spektakl świetnego dramatopisarza Mateusza Pakuły. Wybieramy się w kosmos, a muzycznie w lata siedemdziesiąte ub. wieku.

17:00/ Premiera w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Żeromski i 'Dzieje grzechu'. A raczej Kopiec i 'Dzieje grzechu. Opowiedziane na nowo'. Adaptacja Artura Pałygi. W studiu reżyserka Daria Kopiec i dyrektor teatru Jacek Głomb.

17:45/ Jadwiga Postrożna. Mezzosopran. Opera Wrocławska i Theater Magdeburg (między innymi). Zaczynała w ludowej kapeli swojej babci, dziś jest doktorem sztuki po Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.

18:45/ Na końcu języka - porady prof. Anny Dąbrowskiej i red. Marka Waligóry.

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:00/ Wieczór z Kulturą - magazyn spraw kulturalnych. W głównej roli Muzeum Architektury we Wrocławiu, czyli Michał Duda - dyrektor obecny i Jerzy Ilkosz - dyrektor poprzedni, kurator najnowszej wystawy pt. 'Gdyby'. Ale będzie i o planach na 2024 rok.

Przypominamy o kontakcie z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl  

(Grzegorz Chojnowski, „Złote płyty, Dzieje grzechu, architektoniczne Gdyby, doktor-mezzosopran (WTOREK w RWK)”, https://www.radiowroclaw.pl/, 29.01.2024)