Po miesiącach posuchy spowodowanej niepewną sytuacją finansową Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zapowiada na luty aż dwie premiery. To adaptacja “Dziejów grzechu” Stefana Żeromskiego w reżyserii Darii Kopiec oraz monodram Magdy Biegańskiej “Dlaczego nie zostałam wuefistką, jak chciał mój tata”. Pisze Piotr Kanikowski.

Poza tym w lutowym repertuarze znalazło się miejsce dla hitu ostatnich miesięcy: muzycznej superprodukcji “Wodewil Liegnitz, czyli ostatnia noc Republiki Weimarskiej” oraz kochany nie tylko przez dzieci “Golec” Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka. W planach jest kolejne spotkanie z cyklu “Teatr, jakiego nie znasz”, z Katarzyną Dworak i Pawłem Wolakiem, oraz promocja futbolowej książki Michała Okońskiego “Stałe fragmenty”.

A w ostatnich tygodniach stycznia na deskach Teatru Modrzejewskiej też będzie ciekawie. Wraca Magda Drab ze swoim fenomenalnym, obsypanym nagrodami monodramem “Curko moja ogłoś to” o malarce art brut Marii Wnęk (20-21 stycznia)  i “Portret Polaka po szkodzie” – kabaret inspirowany tekstami Jacka Kaczmarskiego (13-14 stycznia). Pojawi się też ostatnia (!) okazja do obejrzenia arcyzabawnego “Ożenku” Mikołaja Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka – proszę szykować się 27 stycznia na pożegnanie z tytułem, który bawił legniczan przez ostatnie 10 lat.

(Piotr Kanikowski, „Luty w teatrze: Wodewil, Golec i aż dwie premiery”, https://24legnica.pl/, 12.01.2024)