Dwa wieczory w najbliższy weekend (13-14 stycznia) na Scenie Gadzickiego upłyną pod znakiem Kabaretu Aktorów Modrzejewskiej Piękna Helena. W sobotni i niedzielny wieczór od 19.00 widzowie legnickiego teatru będą mieli okazję wsłuchać się w liryczną twórczość Jacka Kaczmarskiego. Modrzejewska zapowiada „zaskoczenia i niespodzianki” nawet dla tych, którzy program widzieli w przeszłości!

„Portret Polaka po szkodzie – niewesoły kabaret do słów Jacka Kaczmarskiego” to rzecz z jednej strony dowcipna, a z drugiej obnażająca przywary współczesnych Polaków. Twórcy, na czele z opiekunem reżyserskim Marcinem Kęszyckim, sięgają po mniej znane wiersze barda, w których poeta jawi się jako niezwykle „błyskotliwy, niebanalny diagnosta ludzkich słabości oraz polskich zawirowań historycznych”.

Piotr Kanikowski, 24.legnica.pl: Myślałem zawsze, że to twórczość w sam raz na podniosłe szkolne akademie z okazji rocznic narodowych klęsk, ale nie na rozrywkowy wieczór w kawiarni. Myliłem się. Dzięki aktorskiej interpretacji i dowcipnym, zaskakującym aranżom Łukasza Matuszyka (na pianino, akordeon, puzon) utwory Kaczmarskiego nabrały kabaretowej lekkości.

W obsadzie programu znaleźli się: Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Anna Sienicka, Magda Skiba, Małgorzata Urbańska, Bartosz Bulanda, Bogdan Grzeszczak, Arkadiusz Jaskot, Mateusz Krzyk, Łukasz Kucharzewski, Paweł Palcat, Jakub Stefaniak oraz Paweł Wolak, a także muzycy Andzej Janiga i Maciej Błach.

Bilety w cenie 50 złotych dostępne są w kasie Teatru oraz online.

Konrad Pruszyński