Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotował wystawę portretów i autoportretów Jimiego Karankiewicza. 11 stycznia o godz. 17.00 zaprasza na wernisaż do hallu Starego Ratusza. Wstęp wolny! Zapowiada Piotr Kanikowski.

Okazją do spotkania jest dwudziestopięciolecie pojawienia się Jimiego w przestrzeni świata.

Jimi to artystyczna dusza, której zdarzyło się być aktorem, reżyserem, scenarzystą, poetą i rysownikiem. Z wykształcenia animator kultury, od ćwierćwiecza współpracuje z legnickimi instytucjami kultury, zarówno na stopie zawodowej, jak i przyjacielskiej. Od kilku lat zatrudniony jest jako Instruktor d/s Animacji i Organizacji Kultury w Legnickim Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego.

Miejsce wystawy nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie w legnickim teatrze (na pograniczu okresu Centrum Sztuki – Teatru Dramatycznego i narodzin Teatru im. Heleny Modrzejewskiej) narodził się Jimi i eksplodowała jego supernowa.

U swoich początków Jimi zaangażował się w działania Klubu Gońca Teatralnego. Dzięki niemu trafił na profesjonalną scenę, gdzie statystował w kilku produkcjach, począwszy od “Don Kichota nocą” przez “Hamleta, Księcia Danii” aż po słynną “Balladę o Zakaczawiu”. Stale związany jest z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim, którego Teatr jest gospodarzem i przyjacielem – najpierw w nim współzawodniczył, a później przyszedł czas na konferansjerkę.

Na wystawie prezentowane będą prace wykonane różnymi technikami. Wśród autorów znajdziemy zarówno profesjonalnych artystów, jak i amatorskie prace powstałe pod wpływem chwili lub będące swoistym żartem.

Wernisaż wystawy: 11 stycznia o godz. 17.00, Hall Starego Ratusza

Wstęp wolny.

(Piotr Kanikowski, „Wystawa Jimiego Karankiewicza w teatrze”, https://24legnica.pl/, 5.01.2023)