W czwartek 21 grudnia i piątek 22 grudnia o godzinie 18 Teatr Modrzejewskiej gra swą superprodukcję „Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej” – imponujący rozmachem muzyczno-dramatyczny spektakl o świecie przepoczwarzającym się w koszmar. Zapowiada Piotr Kanikowski.

Napisany przez Roberta Urbańskiego scenariusz nawiązuje do wydarzeń z roku 1933, gdy Adolf Hitler został kanclerzem III Rzeszy. W samozachowawczym instynkcie z opanowanego przez faszystów Berlina, sprzed oczu nowej władzy, uciekają kabaretowi artyści, różowe ptaki dekadencji. Chcą przeczekać zły czas na prowincji, w Liegnitz. Zarzucają kotwicę w tutejszym teatrzyku wodewilowym “Pałac Walhalla”, ale przed szaleństwem, które kręgami rozchodzi się po niemieckim społeczeństwie, nie ma schronienia.

Wyreżyserowany przez Łukasza Czuj spektakl miał premierę w czerwcu 2023 r.  Od początku był owacyjnie przyjmowany przez publikę. Chwilami niesłychanie zabawny, chwilami ściskający za gardło, z rewelacyjną muzyką na żywo i 23 stylowymi songami, rozbuchany choreograficznie, pełen inscenizacyjnych fajerwerków i przejmujących aktorskich kreacji “Wodewill Liegnitz” zajął miejsce wśród największych hitów Teatru Modrzejewskiej.

Okazja, by przekonać się, jak to działa, pojawi się 21 grudnia o godz. 10.00 oraz 22 grudnia o godz. 18.00. Legniczan i ich świątecznych gości zapraszamy do Teatru Modrzejewskiej. Bilety do kupienia w kasie i online.

(Piotr Kanikowski, Wodewil Liegnitz po raz ostatni w tym roku”, https://24legnica.pl/, 20.12.2023)