Zespół Pudełko Zapałek to częsty gość teatralnej kawiarenki Art Cafe Modjeska, w której prezentują swoje muzyczno-poetyckie koncerty. W kwietniu br. widzowie legniczanie mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu poświęconym twórczości Edwarda Stachury – „Wszystko jest poezją”, następnie literackim bohaterem wydarzenia był Stanisław Grochowiak. Tym razem muzycy zabiorą swoich słuchaczy w świat słowa Rafała Wojaczka.

"Gramy ze sobą, nagrywamy i koncertujemy już od 17 lat. Jak można się domyślić, dzięki temu też znamy się do szpiku kości. W małym dolnośląskim miasteczku, gdzieś między wersami rzeczywistości powstawały kolejne piosenki, z którymi ruszaliśmy w świat by oddać kawałek swojego życia publiczności. Nie tylko swojego. Przecież piosenki pisze się, by na nowo ożywić kawałek świata, który przeminął, by opisać rzeczywistość i ludzi, którzy są, by opowiedzieć o marzeniach i nadziejach, które być może nadejdą. Dzięki poezji można nawet nadać nowe życie i ubrać w muzykę myśli zaklęte głęboko w czyjejś głowie. Otworzyć drzwi, które wydają się być zaryglowane od wewnątrz" - tak mówią o sobie członkowie duetu Pudełko Zapałek.

Koncert zaplanowany jest na najbliższy piątek (15 grudnia) o godzinie 19.00. Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w kasie Teatru oraz online. Przypomnijmy, że cykl wydarzeń Pudełka Zapałek w legnickim teatrze ma na celu popularyzowanie poezji. 

Konrad Pruszyński

Rafał Wojaczek urodził się 6 grudnia 1945 roku w Mikołowie, zmarł 11 maja 1971 we Wrocławiu. Burzliwe życie młodego twórcy, naznaczone alkoholizmem, skandalami i zakończone samobójczą śmiercią, przyczyniło się do powstania mitu "poety przeklętego" i zaliczenia Wojaczka do "kaskaderów literatury". Więcej o biografii poety do przeczytania – TUTAJ.