Związek Artystów Scen Polskich Oddział we Wrocławiu poinformował, że aktorka legnickiego teatru Anna Sienicka otrzymała Nagrodę Oddziału ZASP we Wrocławiu za najlepszy debiut artystyczny w 2023 roku w spektaklu „Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej” w reżyserii Łukasza Czuja.

30 listopada informowaliśmy, że Anna Sienicka i Arkadiusz Jaskot dołączyli oficjalnie do aktorskiej Drużyny Modrzejewskiej. Więcej o tym można przeczytać – TUTAJ. Wręczenie Nagrody ZASP odbędzie się 18 grudnia 2023 r. o godzinie 12.00 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu.

Z kolei 1 grudnia do Teatru dotarła dobra informacja o przyjęciu wspomnianego tytułu do udziału w 30. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Teraz spektakl musi zostać zaprezentowany co najmniej 10-krotnie, by umożliwić Komisji Artystycznej ocenę przedstawienia.

Najbliższa okazja do wyruszenia w świat muzycznej Liegnitz już 21 grudnia (10.00) oraz 22 grudnia (18.00).

Konrad Pruszyński

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska