Teatr PAPAHEMA i Fabryka Sztuki  zapraszają 16 listopada na premierę spektaklu „Fredro. Bardzo mi miło”. Autorką tekstu jest Magda Drab, która projekt objęła również opieką artystyczną.

Twórcy spektaklu dokonują teatralnej ekshumacji dorobku Fredry – przywołują fragmenty takich sztuk jak „Ciotunia”, „Gwałtu, co się dzieje!” czy „Wychowanka” oraz opowiadania „Dziennik wygnańca”, aby w dowcipny, dostosowany do wrażliwości młodego (ale nie tylko!) odbiorcy sposób dowieść, że autor obdarzony umiejętnością wnikliwej obserwacji ludzkich postaw oraz mistrzowskiego operowania słowem ma nam dziś do zaoferowania znacznie więcej niż „żart z wąsem”, a aktorzy w teatrze Fredrowskim nie muszą być jak... meble – stylowe i eleganckie, ale jednak meble.

Pokaz spektaklu odbędzie się 16 listopada 2023 (czwartek), o godz. 19:00 w Fabryce Sztuki w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 3.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, można dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem: +48 506 103 207 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Partnerem projektu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Projekt został realizowany również przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

tekst i opieka artystyczna: Magdalena Drab

muzyka: Lena Michajłów

choreografia: Jan Sarata

kostiumy: Artur Mazur

video: Michał Poniedzielski

reżyseria światła: Maciej Iwańczyk

wąsiwa: Jola Chacuś

obsada: Patrycja Durska, Paulina Moś, Helena Radzikowska, Karol Polak, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel

Spektakl dla osób powyżej 13. roku życia.

(„Łódź. Premiera „Fredro. Bardzo mi miło” w Fabryce Sztuki”, https://e-teatr.pl/, 15.11.2023)