Podczas konferencji prasowej zwołanej w Urzędzie Miasta Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, przedstawił założenia przygotowanej przez urzędników propozycji uchwały budżetowej na 2024 rok. Informuje Jędrzej Rams.

Prezydent chwalił projekt, mówiąc że jest to dokument, który powstał m.in. na podstawie zgłaszanych przez mieszkańców wniosków, konsultacji społecznych a także wniosków radnych Rady Miasta.

W założeniach wpływy do budżetu miasta osiągną wysokość prawie 791 mln zł, zaś wydatki wyniosą około 820 mln zł. W 58% budżet oparty jest o wpływy własne czyli pochodzące m.in. z lokalnych podatków. Co ciekawe tegoroczna uchwałą budżetowa definiowała wpływy na poziomie 811 mln zł a wydatki na poziomie aż 853 mln zł.

Jako ogromną zaletę przyszłorocznego budżetu włodarz miasta wskazywał na wysoką, bo wynoszącą aż 128 mln zł, kwotę przeznaczoną na inwestycje w Legnicy. Z kolei na wsparcie sportu ma zostać przekazane 8 mln zł, a na Teatr im. H. Modrzejewskiej - 1 mln zł.

Propozycja nie została do tej pory przedstawiona radnym. Ci otrzymają ją dopiero teraz, by jak mówił Tadeusz Krzakowski, mogli rozmawiać o konkretach, które zawarto w dokumencie. Głosowanie nad prezydenckim projektem budżetu miasta Legnicy na 2024 rok odbędzie się na grudniowej sesji Rady Miasta.

Materiał video dostępny do obejrzenia – TUTAJ.

(Jędrzej Rams, „Prezydent Tadeusz Krzakowski przedstawił propozycję budżetu Legnicy na 2024 rok ZOBACZ FILM”, https://legnica.naszemiasto.pl/, 16.11.2023)