Wielkim sukcesem dla legnickiego teatru okazał się wyjazd ze spektaklem „Sen srebrny Salomei” na 2. Festiwal Arcydzieł – Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Drużyna Modrzejewskiej wraca z tej podróży nie tylko z indywidualnymi wyróżnieniami, ale przede wszystkim nagrodą główną – Grand Prix Festiwalu.

Jury konkursu w zacnym składzie: Anna Augustynowicz, Anna Sroka-Hryń, Jacek Sieradzki oraz Jan Wolski zdecydowało o przyznaniu głównej statuetki „Wandy” Teatrowi Modrzejewskiej za „najoryginalniejsze i najbardziej twórcze odczytanie klasycznego tekstu”.

To samo jury wyróżniło również reżysera Piotra Cieplaka za „wydobycie przenikliwego dramatyzmu, o nieprzemijającej – niestety – aktualności” oraz aktorów Mateusza Krzyka za „poruszającą i dotkliwą w swej powściągliwości środków aktorskich rolę Semenki” i Magdę Biegańska za „nieoczywiste piękno postaci Salomei”.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wyróżnienia dla twórców legnickiego „Snu srebrnego Salomei”. Spektakl otrzymał nagrodę główną podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, a Magda Biegańska, Gabriela Fabian, Bogdan Grzeszczak i Paweł Wolak wyróżnieni zostali indywidualnymi nagrodami aktorskimi. 

Konrad Pruszyński