820 milionów 617 tysięcy złotych - tyle według projektu miasto planuje wydać w 2024. Jednocześnie zwiększy się dług do 255 milionów. Prezydent zapewnił, że choć stara się oszczędzać, to dla Teatru Modrzejewskiej w Legnicy zabezpieczył na przyszły rok milion złotych. Materiał Andrzeja Andrzejewskiego.

To budżet trudny, ale bezpieczny i odpowiedzialny - tak o swoim planie przyszłorocznych finansów miejskich mówi prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Stosownie do możliwości budżetowych będziemy starali się wesprzeć jeszcze teatr dodatkową kwotą. To będzie już wspólnie ustalone, czy na konkretne przedsięwzięcie, spektakl, czy na inne działanie do sfinansowana z budżetu miasta. Zatem tutaj nie zamykamy się, jeśli chodzi o wartość tej kwoty miliona złotych.

W kuluarach Biura Rady Miejskiej od dawna mówiło się, że przyszłoroczny budżet nie będzie miał większych szans na aprobatę większości radnych, jeśli nie znajdzie się w nim dotacja dla legnickiej sceny. Prezydent od dłuższego czasu stara się wycofać z umowy na współprowadzenie teatru, jaką zawarł z urzędem Marszałkowskim.

Materiały audio do wysłuchania – TUTAJ.

(Andrzej Andrzejewski, „Jest budżet Legnicy na 2024 rok. Milion złotych dla Teatru Modrzejewskiej”, https://www.radiowroclaw.pl/, 15.11.2023)