Dajcie się wciągnąć w wyborną zabawę. Wymyślone przez Hrabala i Haška postaci ożywają w łączącym humor ze wzruszeniem spektaklu  „Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym pana Bamby” w reżyserii Łukasza Czuja. Do obejrzenia w niedzielę o godz. 19 na scenie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Zapowiada Piotr Kanikowski.

Na "Lekcję tańca” składa się zgrabnie połączony w całość miks groteskowych anegdotek oraz dialogów zaczerpniętych z dzieł wielkich Czechów. Dopełniają go zainspirowane czeską literaturą, grane na żywo songi autorstwa Łukasza Matuszyka i Michała Chudzińskiego. Efekt jest znakomity. Wyszło przezabawne, słodko-gorzkie muzyczne przedstawienie pełne purnonsensowego humoru najwyższej próby.

Henryk Mazurkiewicz, Teatralny.pl: „Lekcja tańca…” to kolejny dowód na to, że gdyby Czesi nie istnieli, Polakom należałoby ich wymyślić. Po co? Ano po to, żebyśmy mogli z siebie się pośmiać, udając, że pokpiwamy z Czechów. Żeby gogolowskie: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!” miało dla nas gorzki posmak, lecz żeby był to gorzki posmak czeskiego piwa”.

Piotr Bogdański, Tygodnik Wałbrzyski: „Muszę przyznać, że ekipa pod przewodnictwem reżysera Łukasza Czuja, skonstruowała prawdziwą bombę. To, co się dzieje na niewielkiej scenie, to prawdziwe szaleństwo”.

Sławomir Szczurek, Nowa Siła Krytyczna:”Tytuł brzmi okropnie. Plakat odstrasza. A Hrabalowo-Haškowe przedstawienie zaskakuje. Zgrany i dobry zespół, świetna scenografia – widowisko naprawdę śmieszne, tam gdzie trzeba straszne. Kawał porządnego teatru.”

„Lekcja tańca w ZakładzieWeselno-Pogrzebowym pana Bamby” w reż. Ł. Czuja; 20, 22 października o godz. 19.00. BILETY 50 zł dostępne w kasie Teatru oraz online. REZERWACJA: tel. 76 72 33 505 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Piotr Kanikowski, „Pan Bamba zatańczy dla Was w niedzielę – nie przegapcie!”, https://24legnica.pl/, 20.10.2023)