Teatr Modrzejewskiej zaprasza w niedzielę 1 października na spektakl, bajkę „Golec” autorstwa Katarzyny Dworak-Wolak i Pawła Wolaka. Bilety dostępne są online i w kasie teatru. Zapowiada Lilla Sadowska.

"Świetną bajkę dla was mamy
Drugiej takiej w całym świecie
Nigdy pewnie nie znajdziecie"

„Golec” to wierszowana bajka o mało znanym stworzeniu - golcu piaskowym, ślepym i prawie zupełnie bezwłosym afrykańskim gryzoniu żyjącym pod ziemią. Podobnie jak pszczoły, golce żyją w koloniach i tak jak u pszczół każdy osobnik od chwili narodzin ma ściśle przypisaną rolę w społeczności.

Bohater tej opowieści jest jednak inny, ma marzenia – chce się uczyć, podróżować, poznawać świat. Opuszcza więc gniazdo i w towarzystwie przyjaciela, którym jest mucha imieniem Misza, wyrusza w podróż swojego życia. Trafia w końcu do szkoły i choć nie zawsze jego droga jest usłana różami, zdobywa przyjaciół i uznanie. Przy okazji dowiaduje się też, co to tolerancja, prawo do samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie.

Golec czyli... taka bajka... że ten tego... możesz być kim chcesz, kolego!

Reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK), scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda, animacje: Aleksandra Listwan i Bartosz Bulanda, muzyka: Krzysztof Figurski, muzyka na żywo: Marta Sochal – Matuszyk (skrzypce), Katarzyna Czapla (skrzypce), występują: Magda Biegańska, Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Anita Poddębniak, Małgorzata Urbańska , Bogdan Grzeszczak, Mateusz Krzyk, Jakub Stefaniak, Paweł Wolak.

Spektakl 1 października (niedziela), godz. 12.00, Scena Gadzickiego. Bilety: 35 zł dla dziecka, 40 zł dla opiekuna.

(Lilla Sadowska, „Golec, spektakl dla widzów od 6 do 100 lat już w niedzielę w teatrze”, https://kulturalia.lca.pl/, 26.09.2023)