14 września w legnickim teatrze odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca szczególne wydarzenie, które zespół Modrzejewskiej przygotowuje dla wszystkich mieszkańców Legnicy na czwartkowy wieczór 21 września. Koncert „Nasza muzyka” będzie podziękowaniem za wsparcie legnickiej sceny w trudnej sytuacji finansowej.

„Czujemy się żebrakami” – powiedziała podczas spotkania z przedstawicielami mediów aktorka Magda Biegańska. Głosy o finansowym wsparciu ze strony mieszkańców Legnicy dochodzą do artystów Modrzejewskiej z każdej strony. Na tym kończą się jednak pozytywne efekty niepewnej sytuacji, w której dolnośląski teatr znalazł się po decyzji prezydenta miasta o wycofaniu się ze współprowadzenia instytucji. „Nie możemy się skupić na tym, żeby normalnie pracować. Na samej scenie o tym nie myślimy, ale ciągle trwa to napięcie. Ta trudna sytuacja nas na pewno konsoliduje, ale nie wiadomo czy kiedyś nas to nie rozbije” – przestrzegała Magda Biegańska.

Koncert będący podziękowaniem Teatru mieszkańcom Legnicy oraz wszystkim sympatykom Modrzejewskiej odbędzie się w Rynku, przed głównym wejściem do Teatru, a jego dokładny repertuar pozostanie owiany tajemnicą do czwartkowego wieczoru.

- Obecnie pracujemy nad jego scenariuszem. Koncert będzie improwizowany, więc trudno w tej chwili przewidzieć, co znajdzie się w jego programie. Na pewno będą piosenki z „Wodewil Liegnitz”, ponieważ towarzyszyć nam będzie zespół muzyczny z tego przedstawienia. Chcemy tym koncertem podziękować wszystkim mieszkańcom Legnicy, którzy nas wspierają – powiedział dyrektor Jacek Głomb.

Wcześniej w legnickim teatrze odbędzie się uroczystość, podczas której darczyńcom zakończonej już akcji „Podaruj fotel teatrowi” zostaną wręczone specjalne, numerowane certyfikaty. Start tego wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 19.00. Koncert rozpocznie się o 20.00, a poprowadzą go Magda Biegańska oraz Paweł Palcat.

Konrad Pruszyński