Ratując się przed finansową zapaścią, spowodowaną wstrzymaniem dofinansowania przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, Teatr Modrzejewskiej poprosił o pomoc widzów. Od sierpnia udało się "sprzedać" 25 foteli na widowni. W internecie trwa też zbiórka na realizację spektaklu "Dzieje grzechu", bo po pozbawieniu sceny miejskiej dotacji w budżecie nie ma pieniędzy na działalność artystyczną. Artykuł Piotra Kanikowskiego.

Wciąż do "kupienia" jest około teatralnych 60 foteli. Jeden kosztuje tysiąc złotych. W zamian za datek Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przymocuje do oparcia tabliczkę z nazwiskiem darczyńcy, nazwą firmy bądź instytucji. W ten sposób można mieć swój prywatny fotel na widowni jednego z najlepszych teatrów w Polsce.   

- Każdy może wesprzeć Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, warto! - apeluje poseł Robert Kropiwnicki, który kupił niedawno jedno z miejsc na balkonie. - Świetna pamiątka i pomoc teatrowi w jednym.  

Zainteresowani, mogą zgłosić się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od dwóch tygodni trwa też internetowa zbiórka funduszy na realizację spektaklu "Dzieje grzechu" na podstawie powieści Stefana Żeromskiego, według scenariusza Marii Wojtyszki, w reżyserii Darii Kopiec. Z potrzebnych 200 tys. zł uzbierano do tej pory nieco ponad 11 tys. zł. Za wpłaty powyżej 100 zł przewidziano nagrody: plakaty teatralne, publikacje, zaproszenie na premierę. 

Link do zbiórki: TUTAJ. 

(Piotr Kanikowski, „Widzowie uratują teatr zanim prezydent Legnicy go zniszczy?”, https://tulegnica.pl/, 09.09.2023)