Legnicki teatr im. H. Modrzejewskiej wznowił wprawdzie działalność, ale - w obliczu braku finansowego wsparcia ze strony miasta - scena szuka różnych sposobów na zdobycie pieniędzy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią  dyr. Jacka Głomba, uruchomiono  już internetową zrzutkę na realizację najnowszej  premiery. Pisze Agata Rojewska.

Przypomnijmy,  Jacek Głomb za kłopoty finansowe  oskarża  prezydenta Legnicy, który rozwiązał umowę na dofinansowanie teatru ze skutkiem od stycznia tego roku. Jak mówił z kolei Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy - wraz z wypowiedzeniem dotychczasowej umowy  marszałkowi przedłożona została propozycja nowej, opiewającej na kwotę miliona zł dla teatru, a nie - jak dotąd - 1,5 mln zł. Marszałek tej umowy jednak nie podpisał, zarzucając gospodarzowi Legnicy, że nie miał prawa sam (choćby bez zgody rady miejskiej Legnicy) umowy wypowiedzieć.  Sprawa znajdzie prawdopodobnie swój finał w sądzie.

Link do zrzutki na premierę:  TUTAJ.

Materiał audio do wysłuchania na stronie internetowej.

(Agata Rojewska, Ruszyła internetowa zrzutka na realizację spektaklu. Można też "kupić" fotel”, https://legnica.fm/, 11.08.2023)