Teatr Modrzejewskiej uruchomił zrzutkę na realizację spektaklu „Dzieje grzechu”. To fani legnickiej sceny zaproponowali takie rozwiązanie w związku z tym, że teatr wciąż oczekuje na rozwiązanie sprawy brakującego 1,5 mln zł dotacji. Pisze Agnieszka Jackiewicz.

Temat brakującej dotacji poruszaliśmy już kilkukrotnie.

Bez brakującej kwoty Teatr Modrzejewskiej niestety nie jest w stanie spiąć budżetu. Z inicjatywy widzów powstał pomysł uruchomienia zrzutki, która umożliwi realizację spektaklu „Dzieje grzechu” inspirowanego słynną powieścią Stefana Żeromskiego - link zrzutka.pl

Fragment oświadczenia zamieszczonego na portalu:  „Wiadomo, kultura zawsze ledwo spinała budżet, będąc na końcu łańcuszka potrzeb rządzących, nasz Teatr znalazł się jednak w trudnej sytuacji finansowej na skutek decyzji Prezydenta Miasta Legnicy. Wypowiedział on w 2022 r, umowę o współprowadzeniu Teatru i mimo, że nie dopełnił formalności i ujął się za nami Marszałek Województwa Dolnośląskiego, to jednak podczas sesji Rady Sejmiku zmiany budżetowe nie zostały przegłosowane, na skutek czego dofinansowania nie otrzymaliśmy.
Chcemy jednak nie tylko grać w sezonie 2022/2023 jak robimy to dla Was od lat, ale chcemy też przygotować spektakl, który będzie naszym wspólnym dziełem i naszym wspólnym dobrem.
Już nie raz okazaliście nam wsparcie, dobrym słowem, walcząc o nas czy dodając otuchy. Tym razem prosimy Was o wsparcie finansowe. Wierzymy, że dzięki Wam, naszym Przyjaciołom, uda się stworzyć niezwykłe, teatralne wydarzenie, dedykowane oczywiście Wam wszystkim”.

Dla osób, które wesprą teatr, przygotowano niespodzianki:

wpłata 100 zł. – plakat teatralny,

wpłata 200 zł. – jedna z publikacji teatralnych,

wpłata 500 zł. – zaproszenie na premierę.

Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, informuje również, że powoli kończą akcję „Podaruj fotel teatrowi” na którą po publikacji w sieci odpowiedziało kilkanaście osób, lecz nadal można wesprzeć scenę darowizną i za tysiąc złotych kupić jeden z foteli na jego widowni. Kupiony fotel zostanie opatrzony tabliczką z nazwą firmy lub nazwiskiem darczyńcy. Schemat z dostępnymi wolnymi fotelami zamieszczamy poniżej.

(Agnieszka Jackiewicz, „Teatr Modrzejewskiej uruchamia zrzutkę na realizację spektaklu”, https://tulegnica.pl/, 9.08.2023)