Co z Modrzejewską? To jedno z najtrudniejszych teatralnych pytań roku. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy nie ma pieniędzy na działalność artystyczną i edukacyjną, ale wznowił działalność. Więcej w audycji Grzegorza Chojnowskiego w Radio Wrocław Kultura.

Grzegorz Chojnowski: Czy człowiek walki nie jest już zmęczony?

Jacek Głomb: Jesteśmy potwornie zmęczeni i mówię to nie tylko w swoim imieniu, ale również w imieniu aktorów czy członkiń Stowarzyszenia Teatr Niezbędnie Potrzebny. Mam teraz jedno życzenie – życzenie świętego spokoju. Ten spokój się nam po prostu należy. Chcielibyśmy się skupić na sprawach artystycznych, a nie formalno-prawnych, a co roku się na nich skupiamy.

G. Chojnowski: Kilkanaście tygodni temu podjąłeś radykalną decyzję o zawieszeniu działalności teatru.

J. Głomb: Jestem już doświadczonym dyrektorem. Nie można mi odmówić kompetencji do zarządzania. Uznałem, że w tamtym momencie nie było wystarczających argumentów do tego, by dalej działać. Teraz znów otworzyłem teatr na ryzyko, na prośbę widzów. Ryzykujemy razem z nimi.

Całej rozmowy wysłuchać można – TUTAJ.

(Grzegorz Chojnowski, „Co z Modrzejewską, Czuły spektakl (rozmowy Radia Wrocław Kultura)”, https://www.radiowroclaw.pl/, 4.08.2023)