Już dziś gościem audycji DAB+ Teatr, Książki od 16.00 w Radio Wrocław Kultura będzie dyrektor legnickiej sceny Jacek Głomb, który odpowie na pytania redaktora Grzegorza Chojnowskiego. Rozmowa dotyczyć będzie przede wszystkim sytuacji finansowej Modrzejewskiej oraz planów instytucji na najbliższy okres. Powtórka programu w środę od godziny 8.00.

Szczegółowy plan audycji:

16:15/ Co z Modrzejewską? To jedno z najtrudniejszych teatralnych pytań roku. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy nie ma pieniędzy na działalność artystyczną i edukacyjną, ale wznowił działalność. Dyrektor Jacek Głomb o najnowszych decyzjach. 

17:00/ Wrocławski Teatr Współczesny w wakacje oddaje swoją przestrzeń do zagospodarowania przez twórców projektów spoza stałego afisza. Trzy spektakle w sierpniu. Dziś Urszula Kobiela i Dominik Smaruj, a przedstawienie, w którym występują to 'Czuły spektakl. Medytacje w prekariacie' Jowity Mazurkiewicz.

18:00/ Mariusz Urbanek, autor wielu książek biograficznych, które czyta się jak powieści, bywa, że sensacyjne. Wybór bohatera najnowszej jest ciekawy i odważny. To Marian Eile, twórca 'Przekroju', kiedyś popularnego tygodnika, dziś czasopisma nieco widmowego. Okazuje się, że postać 'poczciwego cynika' to świetny materiał na książkę (Wydawnictwo Iskry). Przy okazji pytamy o kuchnię pisania tak fascynujących biografii.

18:45/ Na końcu języka - porady prof. Anny Dąbrowskiej i red. Marka Waligóry.

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Wegrzyna.

Audycji wysłuchać można online – TUTAJ.

Konrad Pruszyński