Już  w najbliższą sobotę (13 maja) o 17.00 czwarta edycja koncertu charytatywnego na rzecz bezdomnych zwierząt „GRAMY NA 4 ŁAPY”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie codziennych potrzeb: zakup karmy, leków i opieki weterynaryjnej czworonożnym podopiecznym Legnickiego SOS dla Zwierząt „Psiakot”.

Wystąpią: Złote Centrum Artystyczne GoldArt (czyli „Złote Dzieci”), Chór Gospel Dream, WARA!, Radykalna Wieś.

W trakcie koncertu odbędą się licytacje, a dla uczestników zostaną przygotowane także stoiska z posiłkami na ciepło i zimno (wszystko w wersji wege) oraz stoiska rękodzielnicze. Dochód uzyskany z biletów  i ze stoisk zostanie przekazany na wsparcie zwierząt dziko żyjących.

Od 2015 roku Legnickie SOS dla zwierząt „Psiakot” wspiera przede wszystkim karmicielki wolno żyjących kotów, rzadziej opiekunów psów właścicielskich, a w miarę możliwości – psy ze schroniska. Środki na działalność gromadzi na podstawie różnych form zbiórek publicznych. Obecnie pod opieką „Psiakota” są 32 legnickie karmicielki kotów, które pomagają przetrwać około 500 bezdomnym zwierzakom.

Przy obecnych uśrednionych cenach karmy na zapewnienie żywieniowego wsparcia – choćby 100 gramów karmy na dzień na jednego kota – dla tych kilkuset zwierząt potrzeba około 4000 złotych miesięcznie.

Bardzo często karmiciele społeczni przez większą część miesiąca niosą na własnych barkach finansowy ciężar dokarmiania. Warto pamiętać, że wolno żyjące koty są naszymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami. Sama ich obecność na danym terenie sprawa, że choćby szczury – z troski o swoje potomstwo – nie zakładają gniazd w miejscach bytowania kotów

W ramach koncertów dla czworonogów „Gramy na 4 łapy” podczas poprzednich edycji zebrano łącznie 23.587,40 zł.

Na dzień 13.04.2023 r. wydano 22.324,09 zł (kwota pozostała do wykorzystania - 1.263,31 zł).

Wydatki sukcesywne, ponoszone począwszy od kwietnia 2022 roku:

  • usługi weterynaryjne – 8.958,00 zł (sterylizacje i kastracje oraz leczenie psów, które pozostały bez opiekunów, a którym Psiakot szukał domów stałych; zakup środków wspomagających psy w schronisku; leczenie kotów wolno żyjących oraz zakup środków na odrobaczenie tych kotów).

Koncert poprowadzą: Katarzyna Odrowska (pełnomocniczka dyrektora Teatru Modrzejewskiej ds. społecznych) oraz Marek Litwin.

Wstęp – cegiełka (min. 20 zł). Wydarzenie odbędzie się w Akademii Rycerskiej - sala maneżowa (wejście od ul. O. Zbigniewa i Michała).

Zapraszają organizatorzy!