Zagrają spektakl, a dochód z biletów przekażą do hospicjum. Już 22 kwietnia o godzinie 18:00 na Scenie Gadzickiego Teatr Modrzejewskiej z Legnicy wystawi spektakl "Świat na głowie". To sztuka inspirowana dramatami Szekspira w reżyserii Małgorzaty Bulandy i Roberta Urbańskiego. Wszystko w ramach zainicjowanej kilka miesięcy temu współpracy teatru ze Stowarzyszeniem Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra. Materiał Karoliny Bieniek.

Nasze hospicjum potrzebuje takich inicjatyw. To sposób na pozyskiwanie dodatkowych środków, które pomagają rozszerzać działalność hospicjum poza ramy, które wyznacza NFZ, ale nie tylko - mówi prezes i lekarz pediatra, specjalista opieki paliatywnej Krzysztof Szmyd.

- Dla Teatru to jest czysta przyjemność zagrania spektaklu w szczytnym celu - mówi dyrektor legnickiej sceny Jacek Głomb, zaznaczając, że wybór spektaklu nie był przypadkowy.

Po spektaklu odbędzie się aukcja charytatywna. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa portretów autorstwa legnickiej fotografki Hanny Dereckiej. Bilet na spektakl można kupić online i w kasie teatru. Część dochodu z biletów, a także pieniądze z aukcji zostaną przekazane podopiecznym Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra.

Materiał audio do odsłuchania – TUTAJ.

(Karolina Bieniek, „Teatr Modrzejewskiej zagra dla dzieci z hospicjum”, https://www.radiowroclaw.pl/, 15.04.2023)