Do 4 kwietnia trwają zapisy dla osób chętnych do wzięcia udziału w miejskich eliminacjach 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Rywalizacja ma charakter etapowy i przebiegać będzie w czterech kategoriach (recytatorskiej, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora oraz poezji śpiewanej).

W konkursie organizowanym przez warszawskie Towarzystwo Kultury Teatralnej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udział wziąć może niemal każdy – od uczniów szkół średnich aż po seniorów.

Miejskie przesłuchania do 68. edycji konkursu odbędą się w Art Cafe Modjeska 15 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00. Regulamin rywalizacji dostępny jest na stronie internetowej OKR, a zapisy na legnickie przesłuchania prowadzone są on-line na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub stacjonarnie w sekretariacie Teatru. Zachęcamy do sprawdzenia swoich możliwości w jednym z najważniejszych konkursów aktorsko-literackich w kraju. Przypomnijmy, że laureatami tegoż są m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka czy Michał Żebrowski. 

Konrad Pruszyński