Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotowuje się do świętowania przypadającego na 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. Będzie można pospacerować ze scenografką Małgorzatą Bulandą po niedostępnych na co dzień zakamarkach budynku. W internecie i w różnych miejscach Legnicy pojawia się wyjątkowe zdjęcia 70 widzów Teatru Modrzejewskiej.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto wszystkich ludzi, którzy bez sztuki scenicznej nie wyobrażają sobie życia: twórczyń i twórców oraz publiczności.

- Z tej okazji otwieramy swe podwoje jeszcze szerzej niż zwykle. O godzinie 12.00 i 17.00 będzie można obejrzeć niedostępne na co dzień zakamarki teatralnego gmachu, który skończył już 180 lat. Przewodniczką podczas tego wyjątkowego spaceru będzie scenograf Małgorzata Bulanda, doskonale znająca wszystkie tajemnice naszych przestrzeni – zapowiada Mariola Hotiuk, rzeczniczka prasowa Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru. Liczba miejsc ograniczona!

Przed spektaklem “Sen srebrny Salomei” (25 marca) oraz przed recitalem Mariusza Kiljana „Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” (26 marca) zostanie odczytane orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

A 27 marca nastąpi długo oczekiwany finał akcji społecznej “Teatr to też My”. Karol Budrewicz – znakomity fotograf związany z legnickim teatrem – w lutym fotografował widzów i przyjaciół Teatru Modrzejewskiej. Planował zrobić 30 zdjęć, ale na sesję zgłosiło się ponad 70 osób.

- Ich pojedyncze portrety zaprezentowane zostaną wirtualnie, poprzez media społecznościowe Teatru Modrzejewskiej – zapowiada Mariola Hotiuk. – Ze wszystkich 70 powstanie zaś kolaż-plakat, który pojawi się w przestrzeni miasta. Pokaże on, jak różnorodni są ludzie teatru – bo nie ma Teatru bez Widzów.

(Piotr Kanikowski, „Międzynarodowy Dzień Teatru w Modrzejewskiej”, https://24legnica.pl/, 16.03.2023)