W ostatnią niedzielę marca (26.03) na Scenie Gadzickiego legnickiego teatru kolejne muzyczne wydarzenie impresaryjne. Po cieszącym się ogromnym zainteresowaniem koncercie Luna Voices na deskach Modrzejewskiej zaprezentuje się znany aktor Mariusz Kiljan ze swoim programem „Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty”.

Premiera recitalu Kiljana odbyła się we Wrocławiu podczas Festiwalu Grechuta. Inspiracje – Interpretacje. Na setlistę koncertu składają się znane i lubiane utwory mistrza Marka Grechuty w nowych, a czasem, jak zapowiadają twórcy, zaskakujących aranżacjach.

Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. […] Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas. O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu „Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” – zapowiada artysta.

Paulina Cirocka, Dziennik Teatralny: Mariusz Kiljan przeżywa każdą piosenkę ruchami swojego ciała, śpiewa z głębi serca, a w jego głosie pobrzmiewa sentyment, żal, znamiona szaleństwa, a wreszcie nadzieja i harmonia - emocje tak często towarzyszące nam wszystkim, zwłaszcza teraz, w trakcie nieustępującej pandemii. Słowo „wibracje" w tytule recitalu to najlepsze podsumowanie tego, co dzieje się na scenie - ona wibruje natłokiem emocji i nie tylko.

Mariusz Kiljan – absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu; aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu; laureat I nagrody Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i nagrody dziennikarzy podczas XV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; wyróżniony nagrodą marszałka województwa dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2021); szerszej publiczności znany m.in. z seriali: „Czas honoru”, „Osiecka” czy „M jak miłość”.  

Marek Grechuta – „jeden z najbardziej oryginalnych artystów polskiej muzyki popularnej” (culture.pl); łączył elementy rocka progresywnego, nowoczesnego jazzu z elementami muzyki etnicznej i klasycznej; koncertował po całym świecie; wykreował wiele ponadczasowych szlagierów: „Dni, których nie znamy”, „Nie dokazuj”, „Świecie nasz” czy „Będziesz moją panią”.

Bilety na recital Mariusza Kiljana w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy (70 zł) dostępne są w kasie Teatru oraz online. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Konrad Pruszyński