Teatr Modrzejewskiej zaprasza 2 i 3 marca o godz. 11 oraz 4 i 5 marca o godz. 19 na spektakl „Puste miasto” Dejana Dukovskiego w reżyserii Weroniki Marii Kuśmider. To solidna dawka humoru. Choć – jak to na wojnie – żarty zalatują niekiedy koszarami, duet Mateusz Krzyk i Bartosz Bulanda pokazuje aktorską klasę. Zapowiada Piotr Kanikowski.

Na noc przed śmiercią bracia Gore (Bartosz Bulanda) i Gero (Mateusz Krzyk) spotykają się w pustym mieście przez które biegnie linia frontu. O świcie dwie armie zmiotą je z powierzchni Ziemi. Wszystko, co mogą zrobić przez tych kilka ostatnich godzin życia, to żyć – korzystać z porzuconych butelek szampana, puszek kawioru, drogich garniturów, koszul… Podpici, upaleni trawką, odurzeni halucynogennymi grzybkami snują się więc od kościoła do burdelu. Od przeszłości, która minęła, do przyszłości, której też nie ma…

Grzegorz Żurawiński. @kt Gazeta Teatralna: „Napisana wiele lat temu sztuka nie jest opowieścią o konkretnej wojnie. Mimo to w finale przez chwilę poczujemy przerażenie cywilów szukających schronienia przed rosyjskimi bombami w piwnicach teatru w ukraińskim Mariupolu. Z kluczową różnicą, że my byliśmy jedynie świadkami przedstawienia i opuściliśmy legnicki teatr żywi, nagradzając aktorów zasłużonymi brawami”.

Bilety są dostępne online oraz w kasie Teatru Modrzejewskiej: https://www.teatr.legnica.pl/bilety

AKTUALIZACJA @KT: Spektakle, z powodu choroby, zostały odwołane. 

(Piotr Kanikowski, „Krzyk i Bulanda warci siebie w Pustym mieście”, https://24legnica.pl/, 22.02.2023)