Wystartowały zapisy do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tego konkursu było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Eliminacje miejskie odbędą się 15 kwietnia. Pisze Agnieszka Jackiewicz.

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.
OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim.

Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.
Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności. Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 kwietnia drogą mailową: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w sekretariacie Teatru Modrzejewskiej.

Eliminacje miejskie odbędą się 15 kwietnia (sobota) w Art Cafe Modjeska o godzinie 10.00.

(Agnieszka Jackiewicz, „Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”, https://tulegnica.pl/, 14.02.2023)