Teatr Modrzejewskiej w Legnicy poprosił swych widzów i przyjaciół, by zgłaszali się do Karola Budrewicza na błyskawiczne sesje fotograficzne. Ze zrobionych w ten sposób zdjęć powstanie wystawa "Teatr to też my", która zostanie pokazana w Legnicy w Międzynarodowym Dniu Teatru (27 marca). Pisze Piotr Kanikowski.

Organizatorzy akcji będą czekać na Państwa w środę 8 lutego w godz. 16-18 przy schodach Starego Ratusza (obok kawiarni Ratuszowa) oraz w czwartek 9 lutego w hallu Starego Ratusza. Chętnych zaprowadzą na Scenę Gadzickiego, gdzie znakomity fotograf Karol Budrewicz będzie robił zdjęcia. 

Powstały w ten sposób specyficzny portret teatralnej rodziny pojawi się 27 marca w przestrzeni miasta. Planowane są plakaty "Teatr to też my" i cyfrowa odsłona wystawy.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do udziału, bo to również forma wsparcia legnickiej sceny w starciu w dofinansowanie z urzędu miasta.  “Międzynarodowy Dzień Teatru to coroczne wielkie święto ludzi związanych z Teatrem. W tym roku to Wam szykujemy niespodziankę, bo Widzowie są przecież częścią naszego świata. Chcemy w ten sposób podziękować za wsparcie jakie nam okazaliście w trakcie zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Legnicy, który latem zeszłego roku rozwiązał umowę o współprowadzeniu Teatru przez miasto. Usłyszeliśmy wtedy od Was wtedy mnóstwo pozytywnych słów, mówiliście jak ważny jest legnicki Teatr dla Was i dla Miasta. Dlatego chcemy pokazać, że ten Teatr to i Wy, że i Wy, nasi Widzowie, Przyjaciele go współtworzycie”.

Zgłoszenia można dokonać mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Piotr Kanikowski, „Teatr fotografuje swoich widzów i przyjaciół. Po co?”, https://tulegnica.pl/, 31.01.2023)