Teatr Modrzejewskiej w Legnicy szykuje na Międzynarodowy Dzień Teatru wyjątkową wystawę, poświęconą swoim widzom i przyjaciołom. Jeśli utożsamiacie się z teatrem i chcielibyście zobaczyć w tym towarzystwie swój portret, dajcie się sfotografować Karolowi Budrewiczowi. Będzie czekał na Was 8 i 9 lutego. Gdzie? Szczegóły poniżej. Zaprasza Piotr Kanikowski.

“To akcja społeczna, która będzie dedykowana Wam i o Was będzie” – zapowiada Teatr Modrzejewskiej w specjalnym komunikacie. “Międzynarodowy Dzień Teatru to coroczne wielkie święto ludzi związanych z Teatrem. W tym roku to Wam szykujemy niespodziankę, bo Widzowie są przecież częścią naszego świata. Chcemy w ten sposób podziękować za wsparcie jakie nam okazaliście w trakcie zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Legnicy, który latem zeszłego roku rozwiązał umowę o współprowadzeniu Teatru przez miasto. Usłyszeliśmy wtedy od Was wtedy mnóstwo pozytywnych słów, mówiliście jak ważny jest legnicki Teatr dla Was i dla Miasta. Dlatego chcemy pokazać, że ten Teatr to i Wy, że i Wy, nasi Widzowie, Przyjaciele go współtworzycie”.

8 lutego br. od godz. 16:00 do 19:00 Karol Budrewicz, fenomenalny teatralny fotograf, będzie na Was czekać wraz z organizatorami akcji przy schodach Starego Ratusza obok Kawiarni Ratuszowa. Do zdjęcia będzie można zgłosić się również 9 lutego wstępując do hallu Starego Ratusza (wejście schodami koło Kawiarni Ratuszowa). Zdjęcia będą robione na Scenie Gadzickiego. Zgłoszenia od chętnych do udziału w akcji można już dzisiaj przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zrobione w tych dniach portrety złożą się na wystawę “Teatr to też my”. Wystawa w formie cyfrowej, ale też i plakatów będzie częścią Międzynarodowego Dnia Teatru i pojawi się w przestrzeni Legnicy.

Karol Budrewicz – fotografik i realizator krótkich form wideo. Autor wizualizacji do spektaklu “Dzielni chłopcy” autorstwa i reżyserii Magdy Drab (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy 2018) oraz “Miasto we krwi” (reż. J. Głomb, Teatr Miejski w Gliwicach 2019). Współautor wizualizacji do spektakli “Inwazja jaszczurów” (reż. R. Talarczyk, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy 2017) i “Maraton-tren” autorstwa i w reżyserii Pawła Palcata (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy 2017), autor wizualizacji do monodramu Joanny Gonschorek “Zapowiada się ładny dzień” w reżyserii Magdy Skiby. Opracował własną technikę fotografii polegająca na mieszaninie szlachetnych technik fotograficznych – gumy arabskiej i przetłoku. Potrójny finalista Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny. Jego prace były pokazywane na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych, między innymi w BWA Design we Wrocławiu, Miesiącu Fotografii w Krakowie, Galerii Srebra w Legnicy, Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu i Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Zawodowo związany z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

(Piotr Kanikowski, „Teatr to też my. Karol Budrewicz czeka na widzów”, https://24legnica.pl/, 31.01.2023)