Teatr Modrzejewskiej, w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Teatru, zaprasza swoich widzów i wszystkich legniczan do udziału w akcji „Teatr to też my”. 8 i 9 lutego chętnym zostanie wykonany portret, który stanie się później elementem wystawy poświęconej ludziom współtworzącym legnicki teatr – widzom. Akcję koordynuje pełnomocniczka dyrektora ds. społecznych Katarzyna Odrowska. Szczegóły w poniższym facebookowym komunikacie Modrzejewskiej.

„To akcja społeczna, która będzie dedykowana Wam i o Was będzie.

Międzynarodowy Dzień Teatru to coroczne wielkie święto ludzi związanych z Teatrem. W tym roku to Wam szykujemy niespodziankę, bo Widzowie są przecież częścią naszego świata. Chcemy w ten sposób podziękować za wsparcie jakie nam okazaliście w trakcie zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Legnicy, który latem zeszłego roku rozwiązał umowę o współprowadzeniu Teatru przez miasto. Usłyszeliśmy wtedy od Was wtedy mnóstwo pozytywnych słów, mówiliście jak ważny jest legnicki Teatr dla Was i dla Miasta. Dlatego chcemy pokazać, że ten Teatr to i Wy, że i Wy, nasi Widzowie, Przyjaciele go współtworzycie.

8, 9 lutego br. od godz. 16:00 do 19:00 będziemy na Was czekać w Hallu Starego Ratusza (wejście schodami koło kawiarni „Ratuszowa”). W tych dniach powstaną portrety naszych widzów, których fotografie złożą się na wystawę TEATR TO TEŻ MY. Zdjęcia zrobi oczywiście niezastąpiony Karol Budrewicz. Wystawa w formie cyfrowej, ale też i plakatów będzie częścią naszego Międzynarodowego Dnia Teatru i pojawi się w przestrzeni Miasta.

Prosimy o zgłoszenia udziału na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konrad Pruszyński