W najbliższą niedzielę (29.01) Hollywood zawita do Legnicy, a to wszystko za sprawą impresaryjnego koncertu zespołu Luna Voices w Teatrze Modrzejewskiej. Artystki za pomocą utworów Poli Negri, Marleny Dietrich, Marilyn Monroe czy Freda Astaire’a zabiorą swoich słuchaczy do złotej ery Fabryki Snów.

Monika Kuczera, Natalia Kiczyńska, Karolina Pasierbska to wokalistki Luna Voices. Dzieła zespołu mają charakter eklektyczny i łączą w sobie elementy jazzu, swingu oraz muzyki klasycznej. Ważnymi elementami całości są również choreografia oraz sceniczny wizerunek artystek, odwołujące się do tytułowej „Złotej Ery Hollywood”. Trójka z Luna Voices występowała na największych scenach Europy – m.in. w Londynie, Lipsku czy Wiedniu.

Aranżacji utworów wykonywanych w programie dokonali Filip Torres (Polski basista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Absolwent Wydziału Kompozycji i Aranżacji Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący z zespołami Mesajah, Jose Torres & Havana Dreams, Torres Brothers i Q Ya Vy ) oraz Grzech Piotrowski (Kompozytor, multiinstrumentalista oraz wydawca. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Współpracował m.in. z Kasią Kowalską, Kasią Stankiewicz czy Budką Suflera).

„Złota Era Hollywood” to epoka wielkich filmów, legendarnych kreacji aktorskich oraz niezapomnianych melodii, które w najbliższą niedzielę na Scenie Gadzickiego zaprezentuje zespół Luna Voices. Początek koncertu o godzinie 19.00. Bilety zostały wyprzedane, ale już dziś Teatr zapowiada kolejne, muzyczne wydarzenie impresaryjne, które znajdzie się w marcowym repertuarze Modrzejewskiej.

Konrad Pruszyński