Już w najbliższą środę 18 stycznia o godzinie 18.00 w Art Cafe Modjeska kolejne spotkanie z cyklu „Teatr, jakiego nie znasz”, organizowanego przez Stowarzyszenie Teatr Niezbędnie Potrzebny. Tym razem gościem wydarzenia będzie aktor Modrzejewskiej Paweł Palcat. Wstęp tradycyjnie będzie wolny.

Kim jest Paweł Palcat, w jakich zespołach poza Drużyną Modrzejewskiej pracuje, kim jest Mania? Te i inne pytania podczas rozmowy zada niewątpliwie prowadząca wydarzenie Aleksandra Chodor.

Paweł Palcat to aktor Modrzejewskiej od 2005 roku, związany z wrocławskim, offowym Teatrem Zakład Krawiecki, stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia. Wyróżniony m.in. Tukanem OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2016), nagrodą Najlepszy Aktor Dolnego Śląska podczas Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu za monodram „RoXXy2Hot” (2010), nagrodą za reżyserię spektaklu „Zrozumieć H.” własnego autorstwa podczas Festiwalu „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu (2012) oraz podczas Festiwalu Młodych Reżyserów m-teatr w Koszalinie (2012). W repertuarze Modrzejewskiej znajdują się spektakle z jego udziałem – między innymi: „Fanny i Aleksander”, „RoXXy2Hot”, „Ożenek” czy „Lekcje tańca w zakładzie weselno-pogrzebowym Pana Bamby”.

Strona Pawła Palcata w Encyklopedii Teatru Polskiego.

fot. Rafał Latoszek

Konrad Pruszyński