W miniony wtorek na antenie Radia Wrocław Kultura w stałej audycji redaktora Grzegorza Chojnowskiego dokonane zostało teatralne podsumowanie roku 2022 na Dolnym Śląsku. Gośćmi audycji byli wrocławscy krytycy Katarzyna Mikołajewska oraz Henryk Mazurkiewicz. Fragment rozmowy poświęcony był legnickiemu teatrowi.

Grzegorz Chojnowski: Jest jeszcze jeden człowiek, którego sukces chciałem zaakcentować w 2022 roku. Jacek Głomb, który wygrał konkurs na dyrektora, był jedynym kandydatem, czyli środowisko zachowało się wspaniale nie wystawiając nikogo do konkurencji z Jackiem Głombem. To jest fenomen, a z drugiej strony ten fenomen ma kłopoty. Wydawało się, że jeśli mamy współprowadzenie instytucji kultury, czyli jak w przypadku Legnicy – miasto i Urząd Marszałkowski, to jest to wielka szansa. Okazuje się, że to może być też pułapką, ponieważ w pewnym momencie prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zdecydował, że nie będzie już finansował teatru.

Całej audycji wysłuchać można – TUTAJ.

(Grzegorz Chojnowski, „Teatr 2022 - oceniają krytycy (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)”, https://www.radiowroclaw.pl/, 05.01.2023)