Już jutro w Radio Wrocław Kultura o godzinie 16.00 rozpocznie się stała audycja redaktora Grzegorza Chojnowskiego. Po 17.00 gośćmi programu będą Jacek Głomb oraz Robert Urbański. Powtórka emisji w środę od 8.00.

16:15/ Ewa Vesin Soprano - laureatka Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2022 oraz Mateusz Wiśniewski ze Stowarzyszenie im. Richarda Straussa. Przed koncertem w Świdnicy, po roku pełnym wydarzeń i wyzwań. Co planują na kolejny? Gdzie i w czym będzie można usłyszeć jedną z najwspanialszych polskich sporanistek?

17:00/ Jacek Głomb i Robert Urbański, czyli Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Dla tej sceny mijający rok był burzliwy, a kolejny - jaki będzie? Tymczasem świętują: w grudniu 1842 roku oddano do użytku piękny budynek teatru. 180 lat gospodarowania nieruchomością i sztuką - piękna tradycja.

18:00/ Jacek Cygan zawsze uaktywnia się u nas od pewnego czasu w okresie przedświątecznym i w wakacje. Tym razem jednak nie z kolędami, lecz nową książką, dla... dzieci. Dużych też, jak mówią niektórzy starsi czytelnicy. 'Duszek' (Wydawnictwo BOSZ) do poczytania, nowa piosenka do posłuchania. ale nie tylko o tym dziś rozmawiamy.

18:45/ Na końcu języka - porady prof. Anny Dąbrowskiej i red. Marka Waligóry.

(powtórka tej części programu w środę od 8:00 w wersji audio)

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn spraw kulturalnych. Rozmowa z Magda Knedler, laureatką Emocji Radia Wrocław Kultura sprzed kilku lat, z początku kariery pisarskiej. Dla Magdy Knedler 2022 rok to rok wielkiego sukcesu. Znalazla się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych polskich autorów/autorek wg Biblioteki Narodowej. Gratulacje łączymy m.in. z rozmową o dwóch nowych powieściach: 'Pani labiryntu' (Wydawnictwo Otwarte) oraz 'Narzeczona z powstania' (Wydawnictwo MANDO).

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych oraz na www.radiowroclawkultura.pl.