Do 31 stycznia można zgłaszać kandydatury do X edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru 2023”. W kapitule Nagrody jest między innymi dyrektor Modrzejewskiej Jacek Głomb.

Nagroda im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru” została ustanowiona, aby:

po pierwsze, promować ludzi, podejmujących dzieło Zygmunta Hübnera, które realizował jako Dyrektor, Artysta i Autor,

po drugie, zwrócić społeczną uwagę - dyrektorów, urzędników, samorządowców, menadżerów kultury teatralnej - na trud organizowania działań teatralnych w duchu myśli obywatelskiej,

po trzecie, przywrócić sens pojęciu sukcesu artystycznego i kariery artystycznej, opartych na artyzmie i sztuce,  pojętej jako misja społeczna, kształtująca wrażliwość widzów, tworząca świadomość  i tożsamość społeczne, a także propagować kryteria oceny pozycji artysty, mierzonej rzeczywistymi dokonaniami w sferze twórczości,

po czwarte, promować wartości, którym przez całe życie wierny był Patron Fundacji  tj. zawodową rzetelność, uczciwość, dobrze pojętą pracowitość, globalne spojrzenie na teatr,  obywatelską odpowiedzialność, wszechstronność w działaniu na gruncie teatralnym,

po piąte, wyróżniać ludzi wszechstronnych, których praca przyczynia się do rozwoju/ewolucji teatru, a także do poszerzenia wiedzy na jego temat, wizjonerów teatru, ludzi dla których teatr jest sensem życia, którzy są autorytetami w jego dziedzinie.

Nagroda ma charakter prestiżowy i przyznawana jest corocznie Człowiekowi Teatru za działalność zgodną z myślą i działaniem Zygmunta Hübnera.  

Kapitułę X edycji Nagrody stanowią członkowie Rady Fundacji oraz laureaci poprzednich edycji: Anna Augustynowicz, Małgorzata Bogajewska, Barbara Borys-Damięcka, Dorota Buchwald, Ewa Dałkowska, Joanna Hübner-Wojciechowska, Krystyna Janda, Piotr Cieplak, Jan Englert, Janusz Gajos, Jacek Głomb, Kazimierz Kaczor, Stanisław Radwan, Tomasz Rodowicz, Jacek Sieradzki, Allan Starski, Rober Talarczyk.    

Nagroda X edycji przyznana będzie i uroczyście wręczona 27 marca 2023 roku. 

Zapraszamy do zgłaszania, wraz z uzasadnieniem, kandydatur do Nagrody im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru 2023” mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2023.

Podmiotami upoważnionymi do zgłaszania kandydatów do Nagrody są osoby reprezentujące instytucje kultury, organizacje społeczne, związki twórcze, uczelnie artystyczne i inne podobne instytucje oraz osoby prywatne. 

Regulamin Nagrody znajduje się na stronie fundacjahubnera.org.pl w zakładce NAGRODA.

(„Warszawa. X edycja Nagrody im. Zygmunta Hübnera Człowiek Teatru”, https://e-teatr.pl/, 12.12.2022)