Zapraszamy na otwarcie wystawy dot. 180 lat budynku legnickiego Teatru 21 grudnia o 17.00 w Hallu Starego Ratusza. Po otwarciu wystawy, na Scenie Gadzickiego usłyszymy wykład Rogera Piaskowskiego autora książek "Druga twarz Liegnitz", historyka sztuki, wykładowcy akademickiego, edukatora prowadzącego "Spacery z Legnicą",  autora tekstów literackich i krytyka sztuki współpracującego z pismami: "Format", "Format Literacki", "Midrasz", "Stolica".

180 lat temu, w grudniu 1842 roku, na legnickim Rynku stanął nowy budynek teatru. Mieszkańcy miasta wznieśli go sobie, wierząc, że "teatr jest do życia niezbędnie potrzebny".

Gościli tu Ferenc Liszt, Werner Krauss i Gerhart Hauptmann, Ludwik Solski, Krystyna Janda i Janusz Gajos. Od ponad dwudziestu lat działa tu twórczo Drużyna Modrzejewskiej.

Ten tchnący historią gmach wciąż kusi tajemnicą, inspiruje i zachwyca twórców i publiczność. Z okazji jubileuszu urządzamy wystawę, na której pokażemy dawne fotografie naszego teatru.

(@kt: Do 14 grudnia na facebookowym profilu Teatru Modrzejewskiej trwać będzie konkurs na nazwę wystawy z okazji jubileuszu 180-lecia budynku. Komisja w składzie: Małgorzata Bulanda, Robert Urbański oraz Jacek Głomb do 15 grudnia wybierze zwycięską propozycję, której pomysłodawca/pomysłodawczyni zostanie nagrodzony/a biletem oraz zestawem teatralnych gadżetów.)

(MJ, „Wystawa 180 lat budynku legnickiego Teatru", https://e-legnickie.pl/, 06.12.2022)