Wystawa, spektakl i panel dyskusyjny, a tematem zdrowie psychiczne. Wszystko to już 29 września w ramach obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Wydarzenie to cyklicznie organizuje w Legnicy Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych przy wsparciu Teatru Modrzejewskiej. Jacek Głomb dyrektor legnickiego teatru podkreśla, że nie bez przyczyny Modrzejewska wspiera od lat takie akcje. Materiał Karoliny Bieniek.

- Coraz więcej osób choruje, czas w którym żyjemy nie jest przyjazny, tym bardziej potrzebna jest pomoc i ten teatr może tu odegrać dużą rolę. Choć nie jest miejscem do terapii, to jest miejscem, które pozwala ludziom żyć.

fot. Karol Budrewicz

Podczas wydarzenia odbędzie się premiera spektaklu "Rozsypane, poskładane". To opowieść o poszukiwaniu i oswajaniu wewnętrznego dziecka. Został przygotowany przez grupę Pogotowie Teatralne pod okiem psychoterapeutki i aktorki Katarzyny Kaźmierczuk. Panel dyskusyjny pt. Wewnętrzne dziecko, a zdrowie psychiczne poprowadzą lekarze specjaliści. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie są do odebrania w kasie legnickiego teatru. Tegoroczne legnickie obchody odbywają się w ramach programu Włączeni - kurs na otwarte życie, do którego rusza nabór.

Materiał audio do odsłuchania – TUTAJ.

(Karolina Bieniek, „Legnica: Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię”, https://www.radiowroclaw.pl/, 22.09.2022)