Dzisiaj 12 września dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb oraz prezes zarządu Stowarzyszenia "Formuła dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Krzysztof Szmyd podpisali umowę o współpracę. Szczegóły w poniższym tekście Klaudii Korfanty.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska to organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin. Stowarzyszenie wspierane jest przez NFZ.

- Im więcej wsparcia otrzymujemy od instytucji zewnętrznych, tym skuteczniejsza jest pomoc, jaką niesiemy - mówi prezes zarządu stowarzyszenia, Krzysztof Szmyd.

Hospicjum działa w domach. Personel medyczny: pielęgniarki, rehabilitanci, lekarze, psycholodzy odwiedzają swoich pacjentów. Pomoc udzielana jest nie tylko chorym dzieciom, ale też ich rodzicom i rodzeństwie, o których często się zapomina, a którzy przecież także pozostają w trudnej sytuacji. Główna siedziba stowarzyszenia znajduje się we Wrocławiu, a w Legnicy funkcjonuje filia hospicjum.

- Teatr promuje się poprzez hasło "Gramy dla Was". My również gramy dla Was, dla ludzi, tylko trochę w innej orkiestrze. Chcemy pograć razem, żeby nasze działania były jeszcze skuteczniejsze i docierały do jak największej liczby osób - powiedział Krzysztof Szmyd.

- Teatr zawsze starał się o nowych przyjaciół. To nie pierwszy raz, kiedy nawiązujemy współpracę z NGO - mówił Jacek Głomb.

Współpraca w początkowym etapie będzie polegała na wzajemnym promowaniu swoich działań. W planach jest również organizacja spektaklu charytatywnego czy obchodów Dnia Dziecka.

(Klaudia Korfanty, „Teatr Modrzejewskiej w Legnicy rozpoczyna współpracę z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”, https://legnica.naszemiasto.pl/, 12.09.2022)