Kilkuosobowa grupa legniczan oburzona decyzją władz miasta dotyczącą zerwania umowy o finansowaniu przez gminę Teatru Modrzejewskiej w czwartek odwiedziła legnicki magistrat. Aktywiści przynieśli dla prezydenta Tadeusza Krzakowskiego list protestacyjny oraz Złotego Gwoździa do Trumny Legnickiej Kultury wraz symbolicznym dyplomem. Artykuł Dawida Stefanika.

- My, legniczanie nie chcemy by nasze miasto pojawiało się w ogólnopolskich mediach tylko za sprawą kolejnych skandali i zaniedbań, jak w przypadku palmiarni czy rosnącej przestępczości. Chcemy być dumni z naszego miasta, które promuje kultura. Pan tymczasem kultury nie rozumie, nie czuje i prawdopodobnie nie lubi. Dlatego pan ją dobija. To jednak zawsze się źle kończy. Wyrażamy nadzieję, że ten gwóźdź zmusi pana do refleksji nad rolą i znaczeniem kultury, oraz nad miastem, które jako mieszkańcy kochamy i cenimy, a pan swoimi niezrozumiałymi decyzjami je po prostu niszczy. Miasto bowiem to nie tylko betonowe place, donice i fontanny – piszą do Tadeusza Krzakowskiego protestujący legniczanie.

Poniżej zamieszczamy list, który od mieszkańców trafił do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Dokument wraz z dyplomem i gwoździem został złożony w biurze podawczym, gdyż aktywiści nie mogli odwiedzić gospodarza miasta w jego gabinecie.

Fotorelacja dostępna jest – TUTAJ.

(Dawid Stefanik, „Tadeusz Krzakowski otrzymał od mieszkańców złoty gwóźdź do trumny legnickiej kultury”, https://tulegnica.pl/, 07.07.2022)