Echa decyzji prezydenta Legnicy, który kilka dni temu postanowił wypowiedzieć umowę współprowadzenia przez miasto Teatru Modrzejewskiej, wybrzmiewają również poza województwem dolnośląskim. Tym razem wsparcie popłynęło z zaprzyjaźnionego Teatru Kochanowskiego w Opolu, którego facebokoowy wpis publikujemy poniżej.

Nie tak dawno widzowie naszego Teatru oklaskiwali Króla Leara - koprodukcję Teatru Kochanowskiego z Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Ta zaprzyjaźniona z nami instytucja nieoczekiwanie znalazła się w trudnej sytuacji. Wszystko przez decyzję Prezydenta Miasta, który bez wcześniejszych rozmów i negocjacji, wypowiedział umowę o współprowadzenie Teatru, pozbawiając go dotacji.

Legnicki Teatr jest najbardziej rozpoznawalną jednostką kultury w regionie, która osiąga sukcesy w kraju i zagranicą. Łatwo doprowadzić do likwidacji jednostki kultury, trudniej ją odbudować.

Drodzy widzowie i miłośnicy sztuki teatralnej poniżej link do petycji - podpiszcie ją w obronie Teatru Modrzejewskiej, w obronie kultury.

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/znow_walczymy_o_nasz_teatr...

Legnica zasługuje na Teatr!

(Teatr Kochanowskiego w Opolu, https://www.facebook.com/teatropole/, 07.07.2022)