Do dziś (3 lipca) we wrocławskim Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych oglądać można wystawę wielkoformatowych reprodukcji dzieł Vincenta van Gogha. W roli lektora listów bohatera wystawy wcielił się były aktor Modrzejewskiej Robert Gulaczyk. Więcej szczegółów w tekście Błażeja Organistego.

Do końca tygodnia można oglądać wystawę wielkoformatowych reprodukcji dzieł jednego z najsławniejszych malarzy w historii. „Van Gogh ­– zanurz się w świecie obrazów” do zobaczenia w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych przy ul. Wystawowej 1.

Zanim przyjechała do Wrocławia, wystawa pokazywana była w Warszawie oraz innych miastach, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, Moskwa i Paryż. W stolicy Dolnego Śląska miała pobyć do 12 czerwca, ale organizatorzy przedłużyli termin do 3 lipca.

Co można zobaczyć? Przede wszystkim poruszające się w ciemności zdjęcia obrazów holenderskiego mistrza. Wyświetlane są na wielkich ekranach w towarzystwie muzyki i zwięzłej opowieści o życiu i twórczości malarza. Częścią projekcji są fotografie listów wysyłanych do brata. Ich fragmenty odczytuje Robert Gulaczyk – aktor tytułowy z animowanego filmu „Twój Vincent”, który powstawał we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych.

Do sali głównej prowadzi korytarz. Na ścianach wiszą obrazy inspirowane twórczością van Gogha. Namalowali je artyści, którzy brali udział w produkcji „Twojego Vincenta”. W korytarzu są także plansze z informacjami o wybranych pracach Holendra.

Van Gogh ­– zanurz się w świecie obrazów
Termin: do 3 lipca
Dni: od poniedziałku do niedzieli
Godziny otwarcia: od 10.00 do 20.00
Bilety: normalny 55 zł (od poniedziałku do piątku) lub 65 złotych (w weekendy i święta); ulgowy 45 zł (od poniedziałku do piątku) lub 55 złotych (w weekendy i święta)
WWW: https://wystawavangogh.pl

(Gazeta Wrocławska, „Wystawa „Van Gogh ­– zanurz się w świecie obrazów” kończy się 3 lipca. Można ją zobaczyć przy hali Stulecia [CENY, CZAS OTWARCIA]”, https://gazetawroclawska.pl/, 29.06.2022)